T260XW02 VD

| Panel Model | T260XW02 VD |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T260XW02 VD Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | VA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 575.769×323.712 mm |
| Outline | 626×373 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 12%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 21/4 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 14 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T260XW02 VD.
AUO T260XW02 VD are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW02 VD pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW02 VD or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW02 VD distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T260XW02 VD are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW02 VD pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW02 VD or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW02 VD distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T260XW02 VD"
- AUO T260XW02 VD
- T260XW02 VD datasheet
- T260XW02 VD image
- T260XW02 VD price
- T260XW02 VD distributor

